CHATA SVORNOST

JÁCHYMOV

Jste unaveni přeplněnými zimními středisky?

Lázeňské město Jáchymov leží v hlubokém údolí Krušných hor pod masivem Klínovce. Pension je situován nad horní částí města, nad jeho středověkým centrem, na západním svahu, s výhledem na údolí a hory.

Jednodenní lyžařské zájezdy nejen pro workholiky, kteří si neberou dovolenou.

V případě dostatku sněhu se budou každou sobotu pořádat jednodenní lyžařské zájezdy do Jáchymova. Cena 250,- Kc. Odjezdy v 6.30 h z Budějovického náměstí od polikliniky.

Jste znechuceni frontami na předražené lyžařské vleky?

Pension má vlastní lyžařský vlek (typ poma), vzdálený asi 200 m, horní stanice ve výšce 910 m n. m., délka asi 400 m, jihovýchodní svah vrchu Svornost.

Máte děti - lyžařské začátečníky?

Sjezdová trať v horní části vhodná pro začátečníky, v dolní pro pokročilé lyžaře. Na vlek lze nastupovat i v polovině trati, slalomové tyče k disposici. Sáně, boby, necky a další sjezdové prostředky jsou též vítány.

Chcete se svých dětí na týden zbavit?

Pořádáme dva lyžařské výcvikové kursy o pražských jarních prázdninách pro děti do 15 let, pro které je vyhrazena celá kapacita pensionu. Kursy jsou vedeny zkušenými lyžařskými instruktory, zajištěna je i náplň volného času. V případě nedostatku sněhu pohyb v přírodě, další sportovní program.

Jste jako snowboardisté stále vykazováni ze sjezdovek?

Začátečníci na prkně najdou ideální podmínky v široké horní části trati, zdatní borci mohou vykrajovat smělé oblouky v hlubokém sněhu na řídce porostlém svahu východně od trati, které nabízí řadu sjezdových variant. Dost prostoru pro stavbu sněhových můstků, U-ramp a jiných útvarů.

Víte o sněhové oáze s upravovanými běžeckými tratěmi i v obdobích všeobecného tání?

Veřejně přístupný biatlonový areál Eduard je vzdálen asi 1 km od horní stanice vleku (běžkaři jezdí na vleku zdarma). Skvělé podmínky pro rekreační i výkonnostní běh na lyžích, menší sjezdový svah s vlekem, orientovaný k severu. Díky poloze v uzavřeném údolí ve vyšší nadmořské výšce se zde udržuje sníh dlouho do jara.


Nestačí vám to?

Náročnější lyžaři najdou uspokojení na k severu obrácených sjezdových tratích Nové Město - Mariánská, dolní stanice vleků vzdálena asi 1 km od pensionu. Fajnšmekři ovšem použijí linkové autobusy nebo vlastní autodopravu do sjezdových areálů Boží Dar - Neklid (1100 m, jižní svahy, vzdálenost 7 km) a Klínovec (1244 m n.m., severní svahy, vzdálenost 10 km), poskytujících nejdelší sjezdovky v Krušných horách. Na nejvyšší horu Krušných hor je ovšem také možno dojet z Jáchymova sedačkovou lanovkou, dolní stanice asi 4 km od pensionu. Nevšední pocit z lyžování v zahraničí lze získat na saském Fichtelbergu (1214 m), který sousedí s Klínovcem a je dostupný přes hraniční přechod Boží Dar - Oberwiesenthal. Tamní areál nabízí kabinovou lanovku, skokanské můstky a východní sjezdové tratě srovnatelné s klínoveckými.
Běžci ocení blízkost Krušnohorské lyžařské magistrály, úsek Boží Dar - Horní Blatná je vzdálen asi 4 km. Dále jsou v dosahu trati na úbočí Klínovce a saská část náhorní planiny Božího daru.

INFORMACE - OBJEDNÁVKY