esk imunologick spolenost

Aktuality

Videopřednášky Dr. Marka Šťastného, Ph.D.

Newsletter IUIS

Mezinárodní unie imunologických společností (IUIS) vydala v dubnu 2020 27. číslo svého newsletteru, které je speciálně věnováno pandemii Covid-19. Aktuální verze je k dispozici na této adrese. Původně distribuovaný text neobsahoval tuto informaci: "Research scientists working on different aspects of Covid-19 can participate by submitting abstracts for Webinar and for IUIS/Frontiers Covid-19 Research Topic."

Immunotherapy for Infectious Diseases Conference 2020

Konference Immunotherapy for Infectious Diseases, které se střídavě pořádají v USA a v Evropě, se uskuteční v Itálii, konkrétně v letovisku Stresa na břehu Lago Maggiore. Konference s podtitulem Novel Ways to Fight Pathogens se měla konat na jaře 2020, ale vzhledem k epidemii koronaviru byla přesunuta na 29. března – 1. dubna 2021. Konference se zaměří na následující témata:
  • Antibody-based drug development
  • Nanomedicine against infectious diseases
  • Immunotherapy against viral infections
  • Immunotherapy against bacterial infections
  • Immunotherapy against emerging infectious diseases
  • Production and regulatory challenges
  • The 3Rs principles in biotechnological and medical applications
Původní program konference ve formátu PDF (kalendářní data neplatí!)

Tatra Immunology Conference 2020

14. ročník EFIS-EJI Tatra Immunology Conference se měl konat 19.–23. září 2020 jako obvykle v hotelu Patria na Štrbském Plese. Vzhledem k pandemii Covid-19 však byla tato konference zrušena. Náhradní termín nebyl dosud stanoven, uvažuje se o roce 2021 nebo spíše až 2022. Další informace najdete na stránkách konference.

World Immune Regulation Meeting XIV (WIRM-XIV)

Tato celosvětová konference, která byla původně plánována na březen t. r., se konala v plně digitální formě od 4. do 7. října 2020 ve švýcarském Davosu. Zájemci o tento kongres se mohou stále ještě registroval, a to do konce roku 2020. Po celou tutu dobu budou pro registrované k dispozici přednášky, postery a další materiály v elektronické podobě. Všechny potřebné informace najdete na webových stránkách WIRM-XIV.

19th Biennial Meeting of The European Society of immunodeficiencies (ESID 2020) – Online Meeting

Kvůli mimořádným okolnostem se tato konference konala od 14. do 17. října 2020 pouze na Internetu. Podrobnosti najdete na jejím obsáhlém a velmi dobře zpracovaném webu ESID 2020.

6. Evropský imunologický kongres (ECI 2021)

Evropská federace imunologických společností (EFIS), Turecká společnost pro imunologii (TSI) a Srbská imunologická společnost (ISOS) pořádají 6. Evropský imunologický kongres (the 6th European Congress of Immunology), který se bude konat v Sava Centru v Bělehradě v Srbsku od 1. do 4. září 2021.

ECI 2021 svede dohromady:
  • výzkumné pracovníky v oblasti základní a aplikované imunologie, biomedicínských věd, buněčné biologie a chemie
  • klinické chemiky a lékařské imunology pracující v oblasti klinické diagnostiky
  • lékaře pracující v oblastech imunitou zprostředkovaných onemocnění a/nebo imunomodulačních terapií
ECI 2021 bude atraktivním kongresem pro výzkumné pracovníky i lékařské specialisty ve zdravotnických zařízeních, protože imunologie se již stala nezbytnou součástí moderní klinické medicíny, diagnostiky a péče o pacienty.

Další aktuality